Още една победа на Стефчо

1 min read
Spread the love

Вече ви писах, че Стефчо е шампион.

Но Стефан Йовевски от Vа спечели още един медал. След победата си в  Държавния шампионат по колоездене, той се включи и в двата етапа на състезанието за купата “Милко Димов – Илия Кръстев”, което също се проведе в Сливен.

Стефан отвя конкуренцията в двата етапа и в крайното класиране заслужено зае  1-во място.

Заместник-кметът на  Сливен Пепа Чиликова  връчи медалите на победителите и ги поздрави за дръзновението и високите спортни резултати.

Състезанието се провежда всяка година през май и е в памет на най-известните български колоездачи за всички времена – Милко Димов и Илия Кръстев. Тази година  участваха рекорден брой колоездачи – повече от 250 души от 16 клуба от цялата страна.

Паметната плоча в Сливен, посветена на двамата колоездачи, засужилите майстори на спорта Милко Димов и Илия Кръстев. Двамата спортисти са едни от легендите на българското колоездене, оставили трайни спомени с многото си победи по българските и международни състезания